Proč/jak skenujeme naší formuli?

November 24, 2021 No Comments

Studenti Technické fakulty na České zemědělské univerzitě mají za cíl během školního roku vyvinout a vyrobit monopost formule dle pravidel soutěže FSAE, a zároveň zajistit kompletní fungování týmu. V letních měsících se účastní oficiálních závodů, například v Čechách nebo v Itálii, kde souteží proti ostaním studentským týmům z celého světa.  

Cíl soutěže je vyvinout takový monopost, aby obstál při náročných dynamických disciplínách a zároveň se umístil co nejlépe. V takto konkurečním prostředí záleží na každém detailu.

Proto náš tým oslovil společnost Solidvision, aby mohl zpětně analyzovat již zhotovenou formuli ze sezóny 2021 a posunout tak stávající koncept na další úroveň a postavit tak na další sezónu monopost zase o něco lepší a konkurence-schopnější. 

K takové analýze je nejvhodnější použití moderní technologie 3D skenování k získaní přesných modelů všech dílů formule. Tato technologie je velmi rychlá a je možné bez problémů naskenovat i ty nejsložitější díly s vysokou přesností, které dosahují jen ti nejlepší.  

Díky bezchybné a profesionální práci zaměstnanců společnosti Solidvision nyní může tým pracovat s kompletním přesným modelem monopostu a navrhovat dokonalejší technologická řešení pro monopost nový. 
 
Tomáš Flajšman 
Development manager of CULS Prague Formula Racing Faculty of Engineering/Czech university of life science

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *