Millers Oils

March 22, 2023 No Comments

Jsme vděční za dlouhodobou spolupráci s českým zastoupením britské společnosti Millers Oils.

Anglická rodinná společnost Millers Oils Ltd. vyrábí od roku 1887 vysoce kvalitní oleje, maziva, aditiva pohonných hmot a další speciální přípravky pro širokou škálu aplikací v motorismu a průmyslu. Po celou dobu existence prokazuje talent pro inovativní řešení a prvenství v oboru, když u mnohých produktů používá PAO a 3esterové základové oleje nebo revoluční nanočástice.

Pro provoz našeho monopostu využíváme nejen oleje, ale také maziva a další provozní kapaliny.

Funkce brzdového a spojkového systému je zajištěna díky brzdové kapalině Racing Brake Fluid 300 plus, která má suchý bod varu přesahující 300°C v porovnání s 230°C, které jsou požadovány u kapalin standardu DOT 4. Je sestavena k používání v extrémních aplikacích závodního motorsportu, které jsou doprovázeny vysokými provozními teplotami. Má vysokou odolnost proti absorpci vody a zplynování.

Mezi naše nejpoužívanější produkty patří zejména motorový olej CFS 10W60, což je vysoce výkonný plně syntetický low-friction motorový olej vhodný pro sportovní a závodní aplikace. Je sestaven z plně syntetických základových olejů s použitím polyalfaolefinů (PAO) a vícenásobných esterů (3estery) a optimálního množství ZDDP. Je aditivován nanočásticemi pro razantní snížení koeficientu tření, opotřebení součástí a pro zvýšení výkonu motoru. Je vhodný pro dlouhodobé nasazení při teplotě oleje 125°C, krátkodobě i 150°C a doporučen i pro motocykly včetně aplikací s mokrou spojkou. 

Oblíbená je také vazelína Deltaplex 2 EP Grease, která maže tripoidní klouby. Ta je vhodná pro všechny druhy ložisek včetně ložisek kol a univerzálních kloubových spojení. Její provozní teploty jsou od -20°C do +150°C, má vysokou odolnost proti vodě a oxidaci mazacích systémů či ložisek.

S kvalitními produkty tohoto anglického výrobce máme dlouhodobě pozitivní zkušenosti. Zmíněné produkty zvládly spolehlivě zajišťovat fungování důležitých celků závodního monopostu po celou dobu zatím naší nejúspěšnější sezony 2022, a to i v situacích, kdy teplota motorového oleje dosahovala velmi vysokých teplot a překračovala měřitelné spektrum.

Spolehlivost i v náročných podmínkách je pro úspěch v naší soutěži Formula Student zcela klíčová, a proto bychom rádi poděkovali českému zastoupení britské společnosti Millers Oils za dosavadní spolupráci, neboť má podíl na našem úspěšném působení na závodních tratích.

Ve spolupráci plánujeme nadále pokračovat i v letošní sezoně, kdy budeme společně čelit výzvám kategorie FS Hybrid.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *