image

Náš tým CULS Prague formula racing Vás srdečně zve na představení nové formule FS.07, který se bude konat ve středu 13.7.2022 od 16:00 v kruhové hale na ČZU. Říkáte si, co se bude dít a kde vlastně tuto kruhovou halu najdete? To Vám rádi přiblížíme na dalších řádcích.

image

Základem našeho monopostu je rám. Začíná se jím již při vývoji, kdy je navrhován, aby spojoval všechny důležité prvky vozu. Je na něj kladeno mnoho požadavků, jeho návrh je velmi obtížný a každá chyba může znamenat velký problém.

image

Náš největší partner LINET spol. s r.o., který nás podporuje již mnoho let, se u nás na Technické fakultě ČZU pravidelně účastní různých veletrhů a akcí. Při těchto příležitostech nás zástupci firmy navštěvují v našem zázemí a my jim s radostí ukazujeme naší práci. Tentokrát jsme se ale rozhodli, že návštěvu oplatíme a přijeli jsme se osobně podívat, jak to u našeho partnera funguje.

image

Řidič závodního vozu si může dovolit jízdu na limitu možností jen v případě, že navržený brzdový systém splňuje vysoké požadavky na závodní systémy. Odměnou za dobře vyřešený závodní brzdový systém není zvýšení brzdné síly samotné, ale jistota, důslednost a ovladatelnost systému, která je poskytována řidiči.

image

Díky nově navázané spolupráci se společností Valeo realizujeme vznik aerodynamiky naší formule, a to hned v několika krocích jejího vývoje a výroby. Doufáme, že díky těmto změnám posuneme kvalitu naší aerodynamiky co nejvýše a velmi si vážíme této spolupráce. Děkujeme!

image

Náš tým CULS Prague Formula Racing byl již tradičně představit středoškolským studentům z VOŠ a SPŠ Jičín mezinárodní soutěž Formula Student. Následně jsme vysvětlovali fungovaní našeho studentského formulového týmu, co vše obnáší účast na tomto projektu, co přináší do života, a nakonec jaké jsou možnosti studia na Technické fakultě ČZU.